מטרות וטעויות בסיסיות בדייט ראשון

בסערה של פברואר 2023 התכוננתי לצאת לדייט ראשון שלישי שלי באותו שבוע. להגיד לך שרציתי לצאת מהבית? די, אני בת – 35, נמאס לי לשמוע אנשים זרים מדברים על עצמם ועושים את עצמם מקשיבים כשאני מדברת על עצמי. דווקא מתוך העייפות הכללית הזאת הבנתי מה המטרה של דייט ראשון, וזה לא מה שחשבת.

הטעויות שאנחנו עושות בדייט ראשון

טעות ראשונה: לא מעריכות את עצמנו

בואי אני אגיד לך את האמת, התעייפתי! עוד פגישה עם עוד בנאדם מהאפליקציה, ועוד סרט תדמית בינוני שמזכיר לי שגם הסרט שלי הוא לא בדיוק מהקטגוריה של מועמדים לגלובוס הזהב. יצאתי מהבית לדייט ראשון כועסת על בנאדם שעוד לא הכרתי, כזה מין. אז אני כבר טעונה מהבית ומולי יושב בחור שמסתכל עליי בדרך שונה מאיך שהוא היה מסתכל אם הוא היה מכיר אותי לפני עשר שנים. 

טעות שנייה: נכנעות לנוסטלגיה

זוכרות שפעם הם היו מתרגשים, הקול שלהם היה רועד, הם היו מסמיקים? היום הם יושבים מולי כאילו אני פקידה בבנק שצריכה להחליט אם לתת לאיש הזה הלוואה או לא. יושב מולי ומדבר בשפה של ילד שנולד כתוצאה מאורגיה של איש מכירות, עורך דין ורואה חשבון ומנסה לשכנע אותי שכדאי. מה כדאי? הוא כדאי. למה כדאי? כי הוא מחייך הרבה ומסתכל בעיניים. אוי, תעשה לי טובה! 

טעות שלישית: חושבות שיש דבר כזה 'לא נעים'

ואת יודעת מה הכי דפוק כאן? שזה עובד! הוא לא אומר לך כלום ואת חושבת שאולי לא נעים לא להגיד את מה שאת רוצה לשמוע, אבל אין דבר כזה. אין. זה או שהוא לא יודע מה את רוצה או שהוא יודע ולא רוצה להגיד.

המטרה האמיתית של דייט ראשון: לשחק

לדייט ראשון יש מטרה אחת בלבד – להניח את החיילים על הלוח ולהתחיל לשחק. כן גבירותיי, לשחק, זו המטרה כאן. זה נשמע כמו ההיפך הגמור ממה שאנחנו רגילות לשמוע על הזמן היקר שלנו ועל הרצינות המתואבת הזו שלא מאפשרת לנו לשחק ו/או להרשות שישחקו איתנו משחקים.

דייט ראשון מוצלח מתחיל בלהרוג את אמא 

הזמן קצר ויקר, המלאכה מרובה והשעון שלך מתקתק חמודה, איזה משחק את רוצה לשחק לי עכשיו בדייט? דייט זה דבר רציני, לא דבר של מה בכך, לא משהו שבא ברגל. בדייט את הרי צריכה להפסיק להיות את ולהפוך להיות אמא שלך, לשאוב מהבנאדם שיושב מולך מידע! 

בסדר אמא, בסדר!

"אז מה אמרת שאתה עושה בחיים…?"

כמה שיותר מידע וכמה שיותר מהר! קדימה! תשאלי אותו על ההורים שלו! 

אמא, אני לא שואלת אותו על ההורים שלו עכשיו.

את תשאלי ועוד איך את תשאלי! אם לא תשאלי אני אשב לך פה בתוך הראש כל הערב ולא אתן לך להתרכז בשום מילה מטומטמץ שיוצאת לו מהפה! את חושבת שאני משחקת משחקים? תנסי אותי אם יש לך ביצים.

אני שונאת אותך.

"תגיד רגע, ההורים שלך…" 

(הוא צוחק) "מה איתם?"

די אמא אני לא רוצה.

תמשיכי!!!

"מה איתם באמת…?"

אמא תמותי.

זה לא יעזור לך מתוקה שלי, אני אמות ואני אמשיך לחיות לך בתוך הראש עד שתמצאי מישהו, את שומעת מה אני אומרת לך?!

תשחררי מאמא שלך – באמא שלך

אני חולה על אמא שלי, היא הרבה יותר נעימה ורגועה מהאמא שיושבת לי בראש, היא גם הרבה יותר מבוגרת ועייפה ומרוכזת בעצמה מלהתערב לי בחיים או אפילו להתעניין בי עד כדי כך. בקיצור, מה שאני באה להגיד לך זה שכל הדברים האלה שאת סוחבת איתך בראש ובלב כשאת הולכת לדייט ראשון הם לא אמיתיים, הם מנגנוני הגנה פרימיטיביים שמונעים ממך להיות בנאדם שנהנה מתקשורת עם בנאדם אחר. 

שני אנשים שנפגשים זה דבר נפלא אבל אותנו לא מעניין הבנאדם עצמו אלא הדמות שאנחנו נוכל, אולי, להביא מתישהו לארוחת שישי להורים. עזבי, נשמה שלי, תדברי אתו באמת ותני לו לעזור לך להשתחרר, כי אצל ההורים שלך אתם תשתקו כמו דג אילם והיחידים שידברו שם יהיה אופירה וברקוביץ'.

אנחנו כאן ב – Date Time מקוות שהתוכן היה מועיל ומעניין ואנחנו מזמינות אותך להכיר חוויות נוספות על הכרויות >>