זוג בהופעה

מישהי שתרצה לבוא איתי להופעות של ריטה

כשהיינו ילדים שנאנו את אחים שלנו, במיוחד את האחיות. אני שנאתי, לא רוצה שתגידו שאני עושה הכללות. אני שנאתי אותה והיא שנאה אותי והיום אנחנו יודעים שאף אחד לא יכול להבין אותנו כמו שאנחנו מבינים אחד את השני. אני יודע שזה פוסט על זוגיות ואני לא מעודד אף אחד להיכנס לזוגיות עם אחותו, גם אם זה לא היה אסור מוסרית וביולוגית זה לא היה עובד, כי יש גבול לכמה אני מוכן לחיות עם פסיכולוגית מהגיהינום שמסוגלת לשלוף בכל רגע את השורשים שלי ולנופף אותם מול הפרצוף שלי. 

למה אנחנו שואלים על סרטים ומוזיקה?

אל תשפטו אותי, אני בחברה טובה, גם ביאליק אמר שהוא רוצה מישהי שתהיה לו אם ואחות, כי באמת יש בזה נחמה. אבל אני לא ביאליק, הציפיות שלי הן לא כאלה גבוהות, כל מה שאני בסך הכל רוצה זה מישהי שתדע על מה אני מדבר כשאני מדבר איתה על החיים שלי, על תוכניות הטלוויזיה שגדלתי עליהן, על סרטים ועל מוזיקה. אני יודע, זה נשמע מטופש לחפש זוגיות על פי סרטים ושירים, והאמת היא שלא כולם צריכים את זה, אבל מי שמחובר לתרבות שלו כמוני ויחליט להיכנס לזוגיות עם מישהי שלא מכירה או שאין בה שום הערכה לתרבות בה הוא גדל – ימצא את עצמו צועד במדבר שומם.

יש זוגות שאין להם אפילו שפה משותפת

אני מכיר את התופעה של גברים ונשים שחיים בזוגיות ארוכה וטובה עם אנשים ממדינות אחרות, כאלה שבקושי יש להם איתם שפה משותפת. לפעמים זה עובד, אני לא אומר שהם משקרים, אבל אצלי זה לא יכול לעבוד. אני יודע את זה כי כבר הייתי בזוגיות עם מישהי שאמנם יש לנו שפה משותפת, אבל אין לנו תרבות משותפת. זה היה יכול לעבוד אם היא הייתה לכל הפחות מעריכה את התרבות שלי, כן את התרבות הישראלית הזו שאנחנו כל כך מזלזלים בה כי מותר לנו לזלזל בה בחצי קריצה ולשמור על הכבוד שלה ועל המקום החשוב שהיא תופסת בחיים שלנו. 

האסון התרבותי של עולי בריה"מ

אבל היא לא העריכה את התרבות הזאת, ואני יכול להבין אותה. היא עלתה מרוסיה בגיל צעיר מאוד והיא נכנסה לתוך תרבות שסירבה לאמץ אותה. אז למה שהיא תצפה בגבעת חלפון, בצ'רלי וחצי ובמבצע סבתא? ולמה שהיא תקשיב לשלמה ארצי, לחווה אלברנשטיין ולריטה? למה שיהיה לה אכפת כשאריק אינשטיין מת? כל האייקונים האלה מסמנים בשבילה את כל מה שרע, את כל מה שדחה אותה, שלא דיבר אליה או איתה. כן, גם את החברים של נטשה היא לא סובלת, ולא אכפת לה שארכדי דוכין הוא רוסי, הוא לא באמת רוסי, הוא ישראלי ששר לישראלים על ישראלים, והיא נשארה כל הזמן הזה בחוץ.

פתאום מצאתי את עצמי מגן על התרבות הישראלית

לא ידעתי עד כמה התרבות שלי חשובה לי עד שנאלצתי להגן עליה כמעט על בסיס יומי. היא הייתה עושה נסיונות לצפות בסרטים שגדלתי עליהם. היום אני יודע שאלה היו נסיונות כנים, אבל בזמן אמת לא חשבתי ככה כי היא הייתה משתעממת מהר, אומרת שהיא לא מבינה את הבדיחות ומתעצבנת כשאני הייתי מתחיל להסביר לה. היא לא הרגישה שייכת וזו לא אשמתי, אבל תחושת הניכור הזאת שהיא סחבה עם עצמה הייתה יותר חזקה מאיתנו.

הבעיות האמיתיות היו רק תירוץ

היו לנו גם בעיות אמיתיות והלכנו למטפלת זוגית שהחזירה אותנו לילדות, אבל זה לא עזר. החזרה לילדות רק העמיקה את השבר בינינו וגרמה לנו לחפש את כל מה שלא עובד בינינו במקום את מה שעובד. בפרספקטיבה של זמן אני יודע שמה שהפריד בינינו, מטופש עד כמה שזה ישמע, זו התרבות שלי. אני לא אשם בדחייה שהיא הרגישה כלפי התרבות הישראלית והיא לא אשמה בצורך שלי להגן על התרבות שלי, פשוט מצאנו את עצמנו בעקבות נסיבות החיים עומדים כל אחד בפינה אחרת של זירת היאבקות ונלחמים סיבוב ועוד סיבוב ועוד סיבוב. 

לא הסכמתי להתפשר כדי להתקרב

השנאה שלה לתרבות הישראלית גרמה לי לדחות אפשרויות קרבה בעזרת התרבות האמריקאית שהיא כל כך אוהבת. גדלתי גם על רוקי וסרטים של ואן דאם וסטיבן סיגל וברוס לי וצ'אק נוריס, ואני יודע שגם אם היא לא גדלה עליהם כמוני היא הייתה צופה בהם איתי בכיף והיינו יכולים למצוא בסרטים האלימים האלה נחמה. אבל לא רציתי לתת לה את זה ובאיזה שהוא שלב הפסקתי לצפות בסרטים אמריקאיים בכלל, רק ישראלי או אירופאי, רק מה שרחוק ממנה ועדיף כמה שיותר רחוק. 

עכשיו אני מחפש זוגיות שתאפשר לי להתגאות במי שאני

אולי יכולנו לנצח את זה אבל לא רצינו מספיק, בסוף רוב הדברים קמים ונופלים על רצונות ואני יודע שלה נמאס לריב איתי על שטויות לפחות כמו שלי נמאס לריב איתה. בזוגיות הבאה שלי אני לא מתכוון לשנות אף אחד, לא אותה ולא את עצמי. בזוגיות הבאה אני רוצה מישהי שמכירה את התרבות שלי ומעריכה אותה, מישהי שתבוא איתי להופעות של ריטה ותכיר את השירים בעל פה. בזוגיות הבאה שלי אני פשוט רוצה להיות אני.

אנחנו ב – Date Time מקווים שהתוכן עזר לך ואנחנו מזמינים אותך להכיר חוויות נוספות מעולם ההכרויות >>