קור ומרחק

איך אני יכול להביא את עצמי להתקרב כשיש בינינו קור ומרחק כל כך גדול?

שאלה: איך אני יכול להביא את עצמי להתקרב אליה כשאני מרגיש שיש ריחוק כל כך גדול בינינו? כדי לעשות את זה אני חייב לבצע איזו שהיא מניפולציה מחשבתית עם עצמי, איך עושים את זה?

תשובה: אני מבין אותך לגמרי. כשאתה פגוע ומרגיש מקופח, המחשבה על להתקרב ולתת עוד נראית כמו משימה בלתי אפשרית. למה שתיתן יותר, אם מה שכבר נתת לא מוערך? זה נשמע כמו מתכון בדוק לעוד יותר תסכול וכאב.

אבל תחשוב על זה ככה – בסופו של דבר, אנחנו נותנים לא רק בשביל מה שנקבל בחזרה, אלא כי זה מי שאנחנו. כשאתה מראה אהבה ונדיבות, אתה מתחבר למהות הכי עמוקה ואמיתית שלך. וזה דבר מחזק ומעצים, גם אם התגובה המיידית לא תמיד כמו שציפית.

אז איך מתחילים? קודם כל, תזכיר לעצמך למה התאהבת בה מלכתחילה. מה משך אותך אליה, מה גרם לך להאמין שהיא האחת בשבילך. נסה להתמקד ברגעים הקטנים והיפים, בחוויות המשותפות המיוחדות שלכם. תן לאהבה ולהערכה האלו לעלות ולמלא אותך.

ועכשיו, מהמקום הזה, נסה לראות אותה קצת אחרת. במקום "היא לא מעריכה אותי", תגיד לעצמך "אולי גם היא מרגישה לא מוערכת". במקום "היא לא רואה אותי", תחשוב "אולי גם היא מרגישה בלתי נראית". שים לב שברגע שאתה מכניס אמפתיה ופרספקטיבה של הצד השני, משהו מתחיל להשתנות.

וכשאתה כבר בקטע, פנק אותה במשהו קטן שהיא אוהבת. איזו מחווה של קשב ואכפתיות. לא כי מגיע לה, אלא כי זה מה שאתה בוחר להביא לקשר מתוך האהבה שלך. וכשתעשה את זה, שים לב איך אתה מרגיש. קרוב לוודאי שתרגיש טוב יותר עם עצמך, יותר נאהב, ומחובר.

זו לא נוסחת קסם, והשינוי לא יקרה ביום. אבל ככל שתתרגל לפעול יותר מאהבה ופחות מפגיעה, תראה שמשהו מתחיל לזוז. אולי תופתע לגלות שהיא מגיבה בחיוב, אבל גם אם לא – אתה תדע שעשית כמיטב יכולתך להביא את האור במקום את החושך. וזה כבר ניצחון גדול. תאמין בעצמך ובאהבה שבינכם. שווה להילחם על הטוב הזה.

בהצלחה.

חושב על פרק ב'? לפני שאתה לוקח החלטה כל כך גורלית המשך לקרוא >>