ביטול עצמי

שוב לחשוב עליה במקום לחשוב על עצמי?

שאלה: אני מרגיש שאני מבטל את עצמי כל הזמן בשבילה ועכשיו אתה מציע לי לבטל את עצמי שוב. מה שקורה אחרי שאני מבטל את עצמי כל כך הרבה זה שמתפתח בי תסכול ואפילו רגשות של שנאה כלפיה וכלפי עצמי. מה אני אמור לעשות?

תשובה: חבר יקר, אתה צודק לגמרי.

אסור לך לבטל את עצמך ואת הצרכים שלך, וטעיתי כשהצעתי את זה. התסכול והשנאה שאתה מרגיש הם אות אזהרה חשוב – הם אומרים לך שאתה חורג מהגבולות שלך, ושזה הזמן לעצור ולדאוג לעצמך.

אז בוא נתמקד בך לרגע. מה אתה צריך עכשיו? מה יעזור לך להרגיש יותר שלם, יותר מוערך? אולי זה לקחת קצת זמן לעצמך, לעשות משהו שאתה אוהב ונהנה ממנו. אולי לשבת עם חברים טובים שיקשיבו לך ויתמכו בך. או אולי פשוט להכיר בכך שאתה עושה כמיטב יכולתך בסיטואציה לא פשוטה, ולתת לעצמך קרדיט על זה.

הצעד הבא יכול להיות לדבר עם בת זוגתך בכנות על מה שאתה מרגיש. לא בטון מאשים, אלא מתוך רצון אמיתי להבין אחד את השני. תגיד לה שאתה מרגיש לא מוערך ומבוטל, ושאתה צריך שהיא תראה ותכיר במאמצים שלך. תשמע גם מה יש לה להגיד, אולי היא מרגישה משהו דומה. רק מהמקום של דיבור אמיתי ופתוח, תוכלו למצוא דרך לענות על הצרכים של שניכם בזוגיות.

וזכור – בסופו של דבר, רק אתה יכול לדעת מה נכון לך. אם תרגיש שנתת את כל מה שיכולת ועדיין שום דבר לא משתנה – אולי באמת הגיע הזמן ללכת הלאה ולחפש אהבה חדשה. אבל לפני כן, תן לעצמך הזדמנות אחרונה להילחם על האהבה הזו. לא ממקום של ביטול עצמי, אלא ממקום של כוח פנימי ואמונה שאתה ראוי לאהבה ולהערכה. כי אתה באמת ראוי להם, אחי.

אני כאן בשבילך, וזכור – תמיד, אבל תמיד, תשים את עצמך במקום הראשון. זה לא אגואיזם, זו הישרדות. חיבוק גדול 🤗

 

חושב על פרק ב'? לפני שאתה לוקח החלטה כל כך גורלית המשך לקרוא >>