אל תשאל אותי על הקעקועים שלי

לא מכירה הרבה נשים שישתמשו בכאב של מי שמדבר איתן נגדו, אלא אם הן רוצות להכאיב לו. אני מכירה מספיק גברים שישתמשו בכאב שלי נגדי, גם אם הם עוד לא מכירים אותי. חטטנות אגרסיבית כזאת שמנסה למצוא את החולשות שלי, סתם כדי שיהיה להם אותן ביד. לא מוכנה לתת לך את החולשות שלי על מגש של כסף.

יש לי מלא קעקועים ואני לא הולכת להסביר לך 'מה הקטע' שלהם, למה? כי זה לא עניינך אם יש להם קטע או לא. בוא נהיה רגע כנים, אתה לא באמת רוצה להבין את המהות העמוקה שמסתתרת מאחורי כל קעקוע, לא, מה שאתה רוצה זה להיכנס לי לתוך הנשמה ולהבין מה גרם לי לצייר ציורים על הגוף שלי, לא ככה? 

אני כבר נפלתי בפח הזה מספיק פעמים, לא מתכוונת ליפול בו יותר. אני לא צריכה את האישור שלך ואני לא מתכוונת להצדיק את עצמי. למה עשיתי קעקוע של אישה ונחש על הגב? כי יש לי את הנשמה של האדם הראשון. ואל תגיד לי 'נו באמת' כמו ילד בן 6 כי אז רק תקבל תשובות יותר סתומות. 

איך הבנתי שאני צריכה להפסיק להיות נחמדה

קורה לך לפעמים שאתה נכנס עמוק לתוך שיחה שאתה לוקח מאוד ברצינות, ואתה חושב שגם הצד השני לוקח ברצינות ואתה נכנס אתו לכל מיני פינות ופיתולים ופלפולים ומחשבות שאתה מרשה לעצמך לשתף כי הצד השני נתן לך תחושה בטוחה ולא שיפוטית? כמה פעמים קרה לך שנכנסת לשיחה כזאת ואז הבנת תוך כדי השיחה שהצד השני לא באמת משתתף בשיחה בצורה רצינית, שהוא מתאפק שלא לצחוק עליך או שהוא צוחק עליך ואתה רואה עליו שהוא מאמין שהוא עושה את זה בצורה מאוד מתוחכמת, אבל היא בעצם נורא ילדותית?

יש נשים שקוראות להבנה הזו – עומק רגשי, אבל אני מבינה את זה דווקא בתור שכל ישר. כשבנאדם מדבר איתי על הכאבים שלו אז לפעמים אני אכיל את הכאב ואביע הזדהות ולפעמים אני אקשיב ולא אביע רגש כי אני לא מרגישה הזדהות ואני לא אזייף אותה, זה לא לכבודי ולא לכבוד מי שנמצא מולי. אבל מה שאני אף פעם לא אעשה זה לקחת את הכאב שלו ולהשתמש בו נגדו. 

לא רוצה לשחק אותה מאושרת

אני אתחיל בדוגמא, אני יודעת שאתם אוהבים שאנחנו עושות לכם את החיים פשוטים ובשביל זה אני פה, לא? ישבתי לעבוד בארומה לפני כמה ימים כי לא הייתה לי ברירה ושולחן לידי ישבה אישה שחיכתה לבת שלה. הייתה שם מישהי שהיא מכירה והן התחילו לדבר. המכרה שאלה את האישה מה שלומה והאישה, בתמימותה, אמרה שהיא מחכה לבת שלה. למה אני אומרת 'בתמימותה', כי השעה הייתה עשר וחצי בבוקר וזה היה באמצע שבוע, והבת שלה היא לא פנסיונרית כמותה וכמו המכרה שלה, ומה כבר יש לה לחפש בארומה עם אמא שלה. אבל האישה לא חשבה על הדברים האלה כי לא היה לה זמן, אז היא פשוט אמרה את האמת. המכרה שלה עיבדה את הנתונים מאוד מהר, זה קל כשמודבר בנתונים על אנשים אחרים, ואז היא שאלה את האישה בקול הכי מתייפייף שאתם יכולים לדמיין – מה איתה באמת…?

כאן האישה כבר הבינה שהיא נפלה לתוך מלכודת שהיא טמנה לעצמה, אבל היא כבר בתוך המלכודת והיא חייבת לצאת, אז היא התחילה לטפס החוצה בצורה מביכה מאוד. היא נתנה למכרה שלה רשימה של דברים הילדה המוצלחת שלה עושה בחיים, והיא דיברה איזה שלוש – ארבע דקות בלי הפסקה, וראו עליה שהיא עושה את זה רק כי היא לא רוצה לתת למכרה שלה אפשרות לנעוץ בה את החרב. אבל בסוף היא הייתה צריכה לנשום ואז המכרה, בלי להתבלבל, תקעה בה את החרב ישר בין העיניים – נו, ויש לה מישהו?? זה היה מרשים, היא ממש צחקה לאישה בפנים כשהיא שאלה את זה.

האישה התפתלה ואמרה שלא, עוד לא, אצלה זה לאט – לאט הדברים האלה, ולא זוכרת מה עוד היא גימגמה שם, אבל אז הבת שלה נכנסה. האישה קמה, כמעט הפילה את השולחן, הינה היא! ככה צעקה ליד כולם. הינה היא! ואז היא באה אליה ונתנה לה חיבוק, והבת שלה, מסכנה, לא מבינה מה עובר על אמא שלה אבל היא כולה חמודה כזאת, מחבקת אותה ושואלת את אמא שלה מה שלומה ואם היא חיכתה לה הרבה זמן. מותק של ילדה, אבל מכוערת כמו הלילה.

למה אני מספרת לך את הסיפור הזה? כי אני יודעת שאני בסך הכל משחקת תפקיד בחיים של אנשים אחרים בדיוק כמו שאנשים אחרים משחקים תפקידים שונים בחיים שלי. ברגע שאני חלק מקבוצה של מישהו אז הוא מדפיס אותי על כרטיס הביקור שלו ומחלק אותו לאנשים שמסתכלים ומעבירים ביקורת. לא מעניין אותי להיות במקום הזה, גם לא כשאנחנו מדברים על הכרויות, לא רוצה לחלק את כרטיס הביקור שלך לאף אחד ואני לא מצפה שאתה תתן את כרטיס שלי לאחרים. לא מעניין אותי לחייך למצלמה ולהעלות סטורי זוגי לאינסטגרם, לא מעניין אותי להחליף את הסטטוס ל – in a relationship בפייסבוק, לא סובלת את כל ההתעסקות הזאת. גם האפליקציות עושות לי רע, אבל לפחות שם אני מבינה מה המטרה, אני מבינה שאני מוצר שמנסה לשווק את עצמו למוצר אחר שמנסה לשווק את עצמו. 

הציץ ונפגע

המקורות היהודיים מספרים על ארבעה שנכנסו בפרדס, שלושה הציצו ונפגעו ורק אחד שרד. תסתכל על הקעוקועים שלי כמה שאתה רוצה, אבל אל תשאל אותי למה עשיתי אותם כי אז אתה הופך להיות המכרה ההיא מארומה, ובאנשים כאלה אני לא מתביישת לפגוע.

אנחנו ב – Date Time מקווים שהתוכן עזר לך ואנחנו מזמינים אותך להכיר חוויות נוספות מעולם ההכרויות >>