איך לא לשעמם אותה

אם לפני שנתיים הייתם שואלים אותי מה אני אוהב, הייתי אומר לכם שאני אוהב כדורגל ולשבת עם חברים. האמנתי שזו תשובה שמתאימה לילד בכיתה ט', אבל הייתי אומר אותה בכל זאת. זו הסיבה שהזוגיות שלי נגמרה ושהיה לי קשה למצוא זוגיות חדשה, אבל הצלחתי. זה לא היה קורה אם לא הייתי עושה את השינוי הכי גדול שעשיתי בחיים – להיות מי שאני באמת.

השינוי התחיל כשהבנתי שעם בחורות שאני נמצא כל הזמן תחת מבחן. המון גברים זקנים ולמודי ניסיון ניסו להבין לאורך ההיסטוריה מה נשים רוצות מגברים, אבל לי זה די ברור, הן רוצות לדעת האם אני אוהב את החיים. הבנתי שבאינטראקציה עם אישה אני אמור לספק לה עדות אמינה ביחס לאהבה שלי לחיים עד היום ולהציג תוכנית מסודרת להמשיך אהבת החיים גם בעתיד. 

אני לא יודע למה כל כך חשוב להן לזהות איזו שהוא אהבה לחיים בנקודת הזמן הנוכחית ומה גורם להן להאמין שלדרך בה אני תופס את החיים היום יש איזו שהיא השפעה על הדרך בה אני אחווה את המציאות בעתיד. אולי אתפוס איזו מחלה, אולי אדרס, אולי אתאהב במישהי אחרת, מישהו יכול לדעת? אבל בסדר, אותי לא מעניין אם היא אוהבת את החיים או לא. העיקר שנראה שיש עם מי לדבר ושיש בה משהו שגורם לי להאמין שאני אמשך אליה מינית גם אחרי שאני אתרגל אליה. יש לה את זה? אז יאללה, נשחק את המשחק.

מה מעניין אותנו? רק אנשים

אדם שאוהב את החיים הוא אדם שרוצה לתת להם ולקבל מהם, שמכיר את עצמו מספיק כדי לגבש דעה ביחס לכך וכך נושאים, ולהיות פתוח לאפשרות להתעניין גם בנושאים נוספים. זה נשמע אדיוטי לגמרי, אני יודע, אבל זה נכון ועוד שנייה זה גם יתחבר לכם. הסיבה שאנחנו מחפשים באנשים אחרים את הנושאים ואת תחומי העניין שיכולים להעיד על אהבה למשהו היא שזו הדרך שלנו להיות חלק מקבוצה. תחשבו כמה חשובות לנו מערכות יחסים עם בני אדם אחרים, כמה אנחנו רגישים למה שאומרים לנו או חלילה עלינו, לאיך אנחנו נראים, לריח שלנו וגם לדברים שיוצאים לנו מהפה. אנחנו רוצים לשלב בקבוצה שלנו אדם שמבין את הדברים כמו שאנחנו מבינים אותם ושהמחלוקות הקטנות בינינו לא ישפיעו על הדרך הדומה בה אנחנו רואים את הדברים הגדולים והחשובים באמת. איך כל זה מתבטא בפועל? ברכילות. רכילות על עצמנו ועל אחרים.

ההבדל בין גברים לנשים

יש כאן הבדל משמעותי בין נשים לגברים, כי נשים חושבות שהדבר הזה שאולי לא תסכימו עליו הוא דבר שאתה אוהב, ואם אתה אוהב אותו אז אתה רוצה להגן עליו ואם אתה צריך להגן עליו מפניה אז למה שתרצה להיות איתה? זה נקרא בשפה פמיניסטית – 'עומק רגשי'. הן לא מצפות מאיתנו הגברים להבין את העומקים הרגשיים האלה, כי הן לא מאמינות שאפשר להבין את העומקים האלה אם לא חווים אותם. בגלל זה אתם שומעים הרבה 'טוב, לא משנה', או 'אם אתה לא מבין אז אין לי מה להמשיך' בילווי אנחה של תסכול שגורמת לנו לחייך ואפילו לצחוק. 

זו הנקודה שבה היא תרים עליך את הקול, תצא מהחדר, תתחיל לבכות או תעשה איזו שהיא פעולה דרמטית אחרת. ואתה כמו דביל רץ אחריה 'אבל מה קרה? מה קרה?'. מה קרה? מכרת לה עד עכשיו את הלוקש שאתה אוהב את החיים אז היא מאמינה לך שאתה אוהב את החיים ומבחינה היא הגנה עכשיו על הילדים שלה מפניך וראתה אותך מגן על הילדים שלך מפניה. אם היא הייתה יכולה לתקשר לך את הסאבטקט של הדברים שלך היא הייתה שואלת אותך "למה אתה לא יכול פשוט לעזוב את הילדים שלך ולבוא אליי ואל הילדים שלי? אתה לא רואה שהם יותר חשובים משלך? לילדים שלך אין עומק רגשששששייי…ייי..ייי..ייי…" (דמיינו את הבכי ממשיך, לא רוצה להעמיס עליכם).

הקשרים האחרונים ובעיקר הדייטים שהיו לי עם נשים בשנתיים האחרונות לימדו אותי שהקלף הכי חזק שאני יכול להשתמש בו כדי להשיג את הבחורה הוא לגבש דעות ורעיונות או לפחות לחקות דעות ורעיונות של אנשים אחרים (כדאי שיהיו מוצלחים) כדי לגרום לגברת להאמין שחיים איתי יהיו מלאי תשוקה ועניין. 

למה גברים שאוהבים כדורגל וישיבות עם חברים מורידים להן?

גבר שכל מה שמעניין אותו זה כדורגל וישיבות עם חברים הוא לא מוצר מבוקש מאוד בקרב נשים. פעם חשבתי שהסיבה לזה היא שנשים פשוט לא אוהבות את זה כמוני ואמרתי לעצמי שזה לא נורא, היא תהיה היא ואני אהיה אני והכל בסוף יסתדר. הבעיה היא שזה לא קשור בכלל למה שהיא אוהבת או לא אוהבת, זה קשור לדבר אחד, למוצר שהיא מבקשת לקנות וזה אני. גבר לא חייב להיות 'מושלם' כבר בשלב ההכרות, אבל הוא חייב להראות שיש בו לכל הפחות רצון למה שאנחנו בעולם המערבי קוראים – להתבגר. 

תגידו לי שאני מגזים ותגידו שזה עובד גם הפוך, ושאישה שיוצאת עם חברות למועדונים ומשתכרת כל שבוע היא גם לא מוצר מאוד מבוקש בקרב גברים באופן כללי, ואני אגיד לכם שאתם צודקים לגמרי. בקטע הזה אני פמיניסט גדול ואני מאמין שזה עובד לשני הצדדים, אבל אני גבר ואני יכול להביא את הצד שלי בצורה הכי אותנטית. אני מזמין נשים שהרגישו שגברים פסלו אותן בגלל X או Z לכתוב את הסיפור שלהן ואני מבקש ממנהלי האתר להן את הבמה לעשות את זה. אחרי שאמרתי את זה אני רוצה לחזור לחוויה שלי כגבר שאוהב כדורגל וישיבות עם חברים שנמצא בעולם ההכרויות ומנסה למצוא זוגיות.

למה אני צריך לוותר על חברים וכדורגל?

זו התשובה הכי כנה שקיבלתי בחיים שלי לשאלה הזו מבחורה שזרקה אותי ושבזכותה הבנתי מה אני צריך לעשות: 

"סבבה אחי, אוהב כדורגל ואת חברים שלך, הכל טוב. אתם בנים ואתם אוהבים משחקים בקבוצות, אני יכולה להבין את זה. אני גם אבוא אתך פעם, פעמיים כדי שתרגיש טוב עם עצמך, אבל ברור לך שעוד שלוש – ארבע שנים מעכשיו, כשיהיה לי בית וילדים ועבודה וים דברים על הראש אתה לא תיעלם לי שלוש פעמים בשבוע לשעתיים של משחק כדורגל בטלוויזיה ואתה לא תשב עם חברים שלך כל כמה ימים, נכון?

אני לא אומרת את זה מרוע, זה פשוט לא יקרה, אנשים לא חיים ככה. אני יודעת שאתה חושב שאתה מיוחד ושהחברוּת שלך עם החברים שלך היא חזקה, שאתם ביחד מאז שהייתם ילדים ושאתם צוחקים אחד על השני בכל פעם שיש למישהו חברה שכביכול מרחיקה אותו מכם, אבל אתם יודעים שלמרחק הזה אין קשר לחברה, זה אתם שמתרחקים ואתם עושים את זה בלי שאף אחד ביקש מכם. זה לא שאתה נאחז באהבה שלך לכדורגל ולחברים, אתה נאחז בחלום שלך להישאר ילד ולא להתבגר. 

אני יוצאת למועדנים כדי להתפרק, אני רוקדת, אני שותה, אני מעיפה מעליי את כל המשקל הזה שאני סוחבת על הגב כי אני החלטתי שאני רוצה להיות אישה מבוגרת שנותנת מקום גם לילדה שבה מדי פעם. אתה החלטת שאתה רוצה להישאר ילד שנותן מקום גם למבוגר שבו מדי פעם. אני רואה את זה די מהר, אבל אז אני נכנסת למאבק עם עצמי כי אני מרגישה שאני אגואיסטית או משהו כזה, שאני לא נותנת לך מספיק מקום. מערכות יחסים כאלה יוצרות אצלי מועקה אמיתית, פיזית, שהולכת איתי בבטן. אני מסתכלת עליך ואני מרגישה צביטה ומן רעד בצוואר, משהו שאומר לי 'שימי לב'. 

אם אני מתעלמת התחושה הזו מתחלפת בכאב, אם אני מדחיקה את הכאב הוא הופך לחולשה ואז אני מתחילה להיות עייפה וחולה. לא רוצה את זה יותר. החלטתי שאני כורתת עם עצמי ברית שברגע שאני מוצאת את עצמי כאישה מבוגרת רודפת שוב אחרי ילד קטן ומנסה לשכנע אותו לרצות להפוך להיות מבוגר, אני קמה והולכת. יש לי דברים יותר טובים לעשות בחיים שלי חוץ מלהיות אמא שלך. תתבגר כבר."

איך להשיג את הבחורה בלי לוותר על הדברים שאתה אוהב

אתה לא חייב לוותר על כדורגל ועל ישיבות עם חברים, כל עוד תהיה הגרסה הבוגרת של עצמך. קראנו את מה שהאקסית שלי כתבה לי ואנחנו מבינים את המקום שלה, זה באמת קשה להתמודד עם טקסים 'ילדותיים' של בנאדם מבוגר. אבל אנחנו הרי חיות טקסיות וזה מה שאנחנו יודעים ואוהבים לעשות, גם גברים וגם נשים. 

אני לא אכנס פה להבדל בין הצורך שריקודים במועדון ושתייה ממלא אצל נשים לעומת הצורך שצפייה בכדורגל וישיבה עם חברים ממלא את גברים, הרבה שיחות בין גברים לנשים נכנסים למקום התחרותי הזה ואז השיחה הופכת למאבק של ניסיונות להוכיח לצד השני שהרגש שלי גובר על הרגש שלו, במקום לנסות להבין ששני אנשים הם שני עולמות שלא יכולים אף פעם להפיגש באמת. 

השאיפה שלה שאני אתבגר נובעת מתוך אמונה שברגע שאני אעשה את השינוי אני אבין שהיא צדקה כל הזמן ואני טעיתי, שהרגש שלה, מתוקף עוצמתו, מוכרח להיות אמיתי יותר מהרגש הקטן שלי. החיים מבחינתה הם צער על מה שיכול היה להיות ואין לה, והחיים מבחינתי הם עצב על מה שיש לי ושאני לא רוצה להפסיד. 

שחרר את עצמך מהניסיון להרשים

אז מה שאני מציע לך לעשות זה פשוט להשתחרר מהפחד שלך ולהגיד לה את מה שאתה חושב שאתה רוצה, גם אם נראה לך שהרצון שלך הוא קטן וחלש לעומת הרצון הגדול והחזק שלה. צער הוא רגש שקל יותר להביע מעצב, אבל עצב הוא רגש לא פחות עוצמתי מצער. אל תתן לה לבלבל אותך עם טונים גבוהים וגם לא עם בכי ותסכול, אל תבטל את הדעה שלך רק כדי לשנות את המצב ולגרום לה להרגיש טוב. היא לא תרגיש טוב לעולם, גם אתה לא, זה העונש שקיבלנו. 

מה שאפשר לעשות זה להיות אותנטי ולהגיד את מה שאתה חושב שאתה רוצה באותו ברגע בלי לפחד מההשלכות החיצוניות של מה שעומד לצאת לך מהפה. "מאמי אל תקבעי תוכניות למחר בערב, אני נפגש עם חברים שלי/ אני הולך לצלול/ אני הולך למשחק/ אני הולך לאימון/ אני צריך זמן לעצמי." 

ואל תתרגש מזה שאין לך רעיונות לדברים שאתם יכולים לעשות ביחד, אף פעם לא חשבת מה אתה יכול לעשות עם בחורה חוץ מסקס, וכשיש לך סקס אתה לא יודע מה עוד כבר אפשר לעשות. אל תמציא רעיונות לדברים שאתם יכולים לעשות ביחד כשאין לך מושג מה כבר אתה יכול לעשות איתה חוץ מלשבת בבית או בבית קפה. אתה רוצה להראות לה שאתה בוגר? תקשיב למה שהיא אומרת ותענה תשובות אמיתיות וכנות בלי לפחד להיכנס איתה לקונלפיקט, ואז זה לא באמת משנה אם אתם יושבים בפאב, בבית קפה, בגינה או בצימר. היא תדע מי אתה באמת ואולי גם אתה סוף סוף תגלה.

אנחנו ב – Date Time מקווים שהתוכן עזר לך ואנחנו מזמינים אותך להכיר חוויות נוספות מעולם ההכרויות >>